Kai žodžiai ir muzika paliečia vaiko širdį…

Saulėtą balandžio 10 d. „Svajonėlėje” skambėjo muzika. Tik dainavo ir klegėjo ne vaikai, o ikimokyklinio ugdymo muzikos mokytojos iš Trakų rajono, Vievio, Grigiškių ir Vilniaus miesto darželių ir mokyklų. Praktinį seminarą vedė „Svajonėlės” meninio ugdymo vyresnioji mokytoja Kristina Glinevičienė. Pradėjusi darbą nuo pirmos darželio įkūrimo dienos, ji jau dešimtmetį lydi vaikus į muzikos ir meno pasaulį – nuo pirmųjų nedrąsių garsų iki pasirodymų scenose ar dalyvavimo respublikiniuose projektuose, konkursuose ir festivaliuose.

Mokytoja Kristina aptarė, supažindino, pademonstravo ir praktiškai pristatė kolegoms šias ikimokyklinio amžiaus muzikinio lavinimo kryptis: pasisveikinimus, ratelius dėmesio sutelkimui, susipažinimui; pasidainavimus, parėkavimus, įsižaidimus rateliuose; muzikinius žaidimus atminčiai ir vaizduotei. Renginio dalyviai ne tik diskutavo ir dalinosi savo pastebėjimais, įžvalgomis ir patirtimi, bet ir aktyviai dalyvavo veiklose, dainavo, šoko ir atliko įvairias kūrybines užduotis.

Kristinos Glinevičienės unikalumą ir didelį kūrybinį potencialą, patvirtina autorinės knygelės. 2016 metais išleistame leidinyje „Bitučių vaistai” net devyni vaidybiniai scenarijai su autorės dainelėmis ir iliustracijomis. Šiemet pasirodė antras leidinys „Dar nežinau” – dainų su natomis rinkinys. Tai 16 originalių Kristinos dainelių. Kolegės muzikės puikiai įvertino abu leidinius.

Vilniaus lopšelio-darželio „Medynėlis” muzikos mokytoja metodininkė Reda Vainorė ir psichologė Ignė Latvienė dalyves supažindino su socialinio emocinio vaikų ugdymo aktualijomis. Praktinių užsiėmimų metu tyrinėjo terapines pasakas pasitelkdamos regos, jutimo, klausos, uoslės, skonio pojūčius per muziką ir gamtos garsus. Lektorės mokė kaip padėti vaikams susikoncentruoti į savo kūną, kvėpavimą, kaip mokytis nusiramintis. Juk ir mažiems, ir dideliems jausti visas emocijas yra normalu ir galima išmokti su jomis susigyventi.

Dėkojame lektorėms ir metodinio renginio dalyvėms už profesionalumą, aktyvumą, puikią nuotaiką ir naudingai praleistą laiką Lentvario lopšelyje-darželyje „Svajonėlė”.

Iki kitų susitikimų.

Pagalba vaikams