Sausis – sveikatos ir saugumo mėnuo

Sveikas ir laimingas vaikas – jūsų ir mūsų džiaugsmas.

Gera sveikata savaime neateina. Tam reikia valios, pastangų, tėvų ir pedagogų rūpesčio bei kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus darbo. Koks gi yra sveikas vaikas?

Sveikas vaikas – aktyvus, linksmas, džiugios nuotaikos, geranoriškai nusiteikęs aplinkinių žmonių atžvilgiu. Jis – komunikabilus, smalsus, aktyvus, judrus. Sveikas vaikas vystosi harmoningai, turi gerai išlavintas funkcines ir fizines organizmo galimybes. Jis – stiprus, ištvermingas, greitas, vikrus, jo kvėpavimas fizinės veiklos metu yra gilus ir tolygus. Jis – užsigrūdinęs, nes jo termoreguliacinė sistema gerai prisitaikiusi prie temperatūros svyravimų. Vaikas neturi antsvorio, daug juda, pasižymi geru apetitu. Emociškai ir psichiškai sveikas vaikas yra ramus, patenkintas, pasitiki savimi ir kitais žmonėmis, noriai bendrauja su kitais vaikais, nejaučia baimės, pykčio ir kitokių išgyvenimų. Jis myli artimus žmones, jaučiasi laisvas, yra draugiškas. Sveiko vaiko miegas gilus, jo trukmė normali. Sveiki vaikai retai serga arba išvis neserga lėtinėmis ligomis, neturi fizinių trūkumų, greitai neperšąla ir nepavargsta.

http://www.ikimokyklinis.lt/index.php/straipsniai/specialistams/sveikas-darzelis-sveiki-vaikai/3016

Reikšmingiausias harmoningo vaiko vystymosi ir sveikatos stiprinimo veiksnys vaikystėje – judėjimas. Fizinis aktyvumas padeda tenkinti biologinį vaiko poreikį judėti, skatina motorikos vystymąsi, stimuliuoja organizmo augimą, gerina protinį ir fizinį darbingumą. O kai sportuoji su draugais, tai ne tik naudinga, bet ir smagu.

Kūno kultūros užsiėmimai ir pramogos lauke:

Būtina ugdyti vaiko norą būti sveikam, stipriam, vikriam, grūdintis, išvengti ligų. Vaiko požiūris labai priklauso nuo tėvų ir pedagogų. O kai apie švarias rankytes pasakoja, svečiai iš Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto, vaikai įsitikina, kad tėveliai namuose ir auklėtojos darželyje teisingai moko plautis rankas ir skatina rūpintis švara ir sveikata.

Sveikatingumo diena „Švarių rankyčių rytmetys“:

Ikimokykliniame amžiuje vaikai ypač intensyviai auga, vystosi jų judamasis aparatas, formuojasi atskiros jo dalys, todėl plokščiapėdystės profilaktika turi būti vykdoma nuolatos ir darželyje, ir namuose.

Tėveliams labai svarbu išrinkti tinkamą avalynę, nesižavėti minkštomis šlepetėmis kasdieniniam avėjimui, „crocs“ tipo batais. Vaikams, kuriems dar tik formuojasi pėdos skliautas, tinkamiausia avalynė yra basutės su atviru priekiu ir tvirtu užkulniu, nes kai pirštai atviri, pėda pakankamai laisvai juda.

Viena iš paprasčiausių profilaktikos priemonių yra vaikščiojimas basomis:

„Saulutės“ grupės projektas „Sveikos pėdutės“:

Už dantukų priežiūrą nuo pirmojo dantuko iki kol vaikas pradės eiti į mokyklą, atsakomybę privalo prisiimti tėvai. Iki 3-4 metų daugumai vaikų tėvai turi valyti dantukus ryte ir vakare. Vaikas gali bandyti valytis juos pats, tačiau jo įgūdžiai ir dantų valymo technika nėra pakankamai geri, kad tai padarytų kokybiškai. 5-7 metų vaikai jau geba dantukus išsivalyti patys, tėveliams tereikia stebėti, ar jie tai padarė gerai ir, prireikus, užbaigti vaiko pradėtą darbą.

Tačiau skatinti vaiko norą prižiūrėti savo dantukų švarą ir jais rūpintis, turime visi. Slaugytoja Lilijana pakvietė į svečius Dantuką Sveikuoliuką, kuris su vaikais žaidė, mokė juos, supažindino su Dantų Pasta. Individualiai ir grupėmis, visi mokėsi taisyklingai valytis dantukus:

„Svajonėlės“ administracija
2017-03-30

 

Pagalba vaikams