Rudens trimestras

Pirmosios snaigės nuklojo sporto aikštelę, tarsi paslėpdamos Vasarėlės ir Rudenėlio pėdsakus. Galima iškasti vasarines gėles, sušluoti medžių numestus lapus ir išsitraukti iš spintų šiltesnius drabužius, tačiau negalima pamiršti įgytų gebėjimų ir įspūdžių.

Rugsėjis – draugystės mėnuo, todėl susitikome su grupės draugais ir priėmėme į savo būrį naujokus. O draugus iš Rykantų daugiafunkcio centro pakvietėme į sporto šventę „Sportas-bendravimo draugas“. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas yra akcijos „Aktyvus rugsėjis“ iniciatorius, kviečiantis vaikus ir jaunimą formuoti fizinio aktyvumo ir sporto įpročius, bei bendradarbiauti tarp įstaigų. Mūsų darželis mielai priėmė kvietimą dalyvauti šioje akcijoje.

Visose Europos Sąjungos šalyse kiekvieną rugsėjį organizuojama Judrioji savaitė, kurios tikslas-raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir sportuoti. Nors mūsų mažieji svajoniukai ir taip nenustygsta vietoje, bet „Bėgti su draugu visada smagu“, ypač kai tokią judėjimo dieną į kiemą išbėga viso darželio draugai.

Kai vyresnėliams darželio kiemas tampa jau per mažas, žaisti judriųjų žaidimų ir rinkti gamtinės medžiagos jie keliauja į Lentvario parką. Gamtos dovanos, rudens gėrybės ir gėlės sugulė į nuostabią mandalą, kurią Kristinos prižiūrimi, atsargiai savo mažais piršteliais dėliojo viso darželio vaikai. Taip mes dalyvavome Respublikiniame kūrybiniame projekte „Rudens mandala“.

Ne tik vaikams svarbus judesys, mes norime, kad judėjimo džiaugsmą pajustų ir mūsų tėveliai. Visas mamas ir tėčius, vakare atėjusius pasiimti savo vaikų, pakvietėme į bendrą šokių užsiėmimą, nes tik šokant kartu su vaiku, gali suprasti, kaip nelengva atlikti judesį teisingai kartu su grupe.

Spalis – sveikatingumo mėnuo. Kas gali sušildyti ir įkvėpti dienos darbams geriau už kvapnią žolelių arbatą. „Saugok sveikatą-gerk skanią arbatą“ nutarė vaikai, eidami pas draugus į kitas grupes, bendraudami, pažindami žoleles ir atlikdami linksmas užduotis. Savo šiluma ir nuostabiomis arbatomis, nutarėme pavaišinti ir tėvelius, todėl rytą juos pasitikome su karšta arbata.

Spalį vykome į Dalgedų sodybą kepti tikros dzūkiškos duonos. Dabar jau visi žino, kad tikrai duona parduotuvėje neauga! Bet ne tik duona esame sotūs, todėl paminėjome Pasaulinę maisto dieną dalyvaudami tarptautiniame projekte HealthEdu „Kaip kiškis nenorėjo valgyti“.

Po visų darbų susirinkt visiems smagu. Ir save parodyt ir į kitus pažiūrėt susibėgome į rytmetį „Rudenėlis linksmas eina“. Visomis išmoktomis dainelėmis, žaidimais ir eilėraščiais pasidžiaugėme dideliame svajoniukų būryje.

Lapkritis – tyrinėjimų mėnuo. Kodėl? Kas čia? Vaikams kyla begalė klausimų, nes jie yra didžiausi tyrinėtojai ir mokslininkai, kuriems reikia atrasti viso pasaulio paslaptis. Stengdamiesi pažinti savo artimiausią aplinką, jie liečia, uosto, ragauja ir stebi. Jų aplinkoje būtini žaidimai, daiktai, medžiagos ir įspūdžiai, kad vaiko pažinimas galėtų sparčiau vystytis. Namuose, lauke, grupėje būtina skatinti vaiką tyrinėti aplinką ir žmonių gyvenimą. Oras, vanduo, smėlis ir žmogaus kūnas buvo mūsų tyrinėjimų objektai, o įkurdinti ugnelę žibintuose pabandė visos šeimos. Visi žibintai sušildė šaltą lapkričio vakarą „Svajonėlės“ kieme. Galėjome kartu pasigrožėti šeimų atsiųstomis nuotraukomis ant darželio sienos.

„Svajonėlės“ administracija
2017-12-06

Pagalba vaikams