„Diena, praleista be draugo – kaip ąsotis, kuriame neliko nė lašelio medaus” (A.A.Milne)

Kovo mėnesį lopšelyje-darželyje „Svajonėlė“ daug dėmesio skyrėme ugdytinių pozityvaus bendravimo skatinimui, draugiškų santykių kūrimui, bendros vaikų emocinės sveikatos gerinimui.

Mikė Pūkuotukas yra pasakęs, kad diena, praleista be draugo – kaip ąsotis, kuriame neliko nė lašelio medaus (iš A. A. Milno „Pūkuotuko pasaulis“). Siekiant, kad vaikai užaugtų atsakingais ir savimi pasitikinčiais piliečiais, svarbu nuo ankstyvojo amžiaus ugdyti vaikų gebėjimą kurti draugystę, jų empatijos jausmą, todėl tai nuolat stengiamės daryti ir savo ugdymo įstaigoje. Kovo mėnesį lopšelio-darželio pedagogės organizavo įvairias veiklas grupėse, skatino vaikus kalbėti apie nuotaiką, jausmus, diskutavo, kaip reikėtų elgtis, kad visiems būtų gera. Panašias veiklas organizuojame visus metus, tačiau kovą tam skiriame daugiau dėmesio ir, nors šiemet vaikų „Vaikų linija“ neorganizavo tradiciniu tapusio mėnesio be patyčių, matydami atitinkamų žinių ir įgūdžių poreikį savo vaikams, šią kampaniją įgyvendinome patys ir prisijungėme prie kelių gražių iniciatyvų.

Grupių „Saulutė“ ir „Lašelis“ ugdytiniai kūrė draugystės aitvarus. Vaikai, kurdami kartu ne tik patyrė gerų emocijų, bet taip pat mokėsi bendradarbiauti, sakė vienas kitam komplimentus, kalbėjosi apie tai, kas jiems yra draugystė. Buvo smagu klausytis vaikų diskusijos apie draugystę: vieni savo draugėmis įvardino mamas, kurios kepa skanius blynus, kiti konkrečius grupės draugus, sakydami, kad jiems gera kartu žaisti.

Taip pat šį mėnesį nelikome abejingi ir Pasaulinei Dauno sindromo dienai. Visi lopšelio – darželio ugdytiniai ir pedagogai prisijungė prie socialinės akcijos „Nenurašyk, o palaikyk“. Nuoširdžiai dėkojame tėveliams, kurie padėjo mums įgyvendinti šią akciją ir vaikus į ugdymo įstaigą atvedė skirtingomis kojinėmis. Na, o mes šią dieną kalbėjomės su vaikais apie toleranciją kitokiems, nei esi pats, šokome skirtingų kojinių šokį. Ugdymo įstaigoje vyravo puiki nuotaika, vaikai nebijojo būti kitokiais, pastebėjo ir įvardino tarpusavio skirtumus, tačiau pripažino, kad nepaisant skirtumų esam vieni kitiems labai reikalingi ir galime draugauti. Grupės „Saulutė“ ugdytiniai ruošėsi ir Pasaulinės autizmo supratimo dienos minėjimui, dalyvavo parodoje „Aš – lietaus lašelis“, taip prisidėdami prie visuomenės supratimo, sąmoningumo ir tolerancijos didinimo bei išreikšdami palaikymą autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms.

Mūsų vyriausi priešmokyklinės grupės „Mėnesėlis“ ugdytiniai dalyvavo draugiškoje socialinio-emocinio ugdymo drambliadoje „Dramblys”, kurios metu buvo ugdomos 5 pagrindinės socialinės-emocinės kompetencijos: savimonė, savitvarda, socialinis sąmoningumas, tarpusavio santykiai, atsakingų sprendimų priėmimas. Džiaugiamės, kad vaikai buvo smalsūs, noriai atliko užduotis, patyrė daug gerų emocijų ir patobulino socialinius-emocinius gebėjimus, kurie, esame tikri, pravers ateityje ne tik kuriant santykius su aplinkiniais, bet ir siekiant akademinių pasiekimų.
Mėnuo buvo kupinas įspūdžių, tikimės, kad vaikai įgijo naudingų žinių ir sėkmingai pritaikys jas praktikoje. Būkime draugiški vieni kitiems!

 

Socialinė pedagogė Sandra Buterlevičienė

 

Pagalba vaikams