LENTVARIO LOPŠELIS-DARŽELIS

,,Futboliukas“ Lentvario lopšelyje-darželyje ,,Svajonėlė“

Šiais metais Lentvario lopšelis- darželis ,,Svajonėlė” pateko į Lietuvos futbolo federacijos masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus” projektą  „Futboliukas“. Darželį atstovavo  auklėtoja Laima Šliužienė. Ji kartu su 32 pedagogais iš įvairių Lietuvos miestų dalyvavo dvi dienas trukusiame seminare „Futboliukas”, kuriame įgijo teorinių ir praktinių žinių apie projektą, stebėjo praktinę veiklą  bei parvežė į darželį LFF dovanotą universalų futbolo inventorių, su kuriuo vaikai galės žaisti futbolą ištisus metus.

Į darželio gyvenimą visu greičiu įsiveržęs ,,Futboliukas“ užkariavo ne tik  vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis. Dvi savaites vyko  popietės kartu su tėveliais:  kovo 3 d. ,,Lašelio”  ir kovo 4 d. ,,Žvaigždutės” grupėse  karaliavo  ,,Kaziuko futboliukas”. Kovo 7 d. vyko  rungtynės  ,,Moterys už futbolą”, skirtos Tarptautinei moters dienai.

„Futboliukas” – gera  priežastis suburti tėvus su vaikučiais bei bendruomenės narius į vieną būrį. Visi pratimai, judrūs žaidimai skatina vaiko fizinius gebėjimus, padeda lavinti socialinę, pažinimo, komunikavimo įgūdžius,  skatiną  draugystę, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Kovo 15 d. dieną Lentvario lopšelyje-darželyje ,,Svajonėlė”” įvyko baigiamasis projekto ,,Futboliukas” renginys ,,Žaisti kviečiame visus”. Kvietimą draugauti su Futboliuku priėmė Rykantų universalus daugiafunkcis centras. Į renginį atvyko Trakų rajono švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Alina Jakonis,  Lentvario miesto seniūnas Vytas Rukšėnas,  Rykantų universalaus daugiafunkcio centro direktorius Dariuš Nedveckis, Lietuvos masinio futbolo asociacijos koordinatorius Ignas Marcinkevičius, Lietuvos salės futbolo rinktinės žaidėjas Justinas Zagurskas. Susirinkusius pasveikino darželio direktorė Jolanta Strelčiūnienė. Priešmokyklinės grupės ,,Debesėlis” vaikai ir svečiai iš Rykantų demonstravo išmoktus kamuolio valdymo elementus, žaidė futbolą. Daug aistrų kilo, kai į aikštę buvo pakviesti žaisti  vaikų tėveliai bei svečiai. Komanda iš  svečių atstovų pasivadino – ,,Kibinai“, o  darželio ,, Svajonėlė“ tėveliai  – ,,Klevai“.
Varžybos vyko emocingai, netrūko palaikymo šūksnių, plojimų. Vaikams buvo daug juoko, kai suaugusių komandos žaidė su didžiuliu kamuoliu. Laimėjo draugystė, rungtynės baigėsi lygiosiomis 0 : 0.

Renginio dalyvius pasveikino Trakų švietimo skyriaus  vedėjos pavaduotoja Alina Jakonis, seniūnas Vytas Rukšėnas. Jie įteikė vaikams spalvinimo priemonių, kamuolių. Apdovanojimus įteikė ir LFF svečias Ignas Marcinkevičius. Jis įstaigai padovanojo  futbolo kamuolį, vaikams -lipdukus, sūrelius, direktorei įteikė Lietuvos futbolo federacijos šaliką ir sertifikatą, už dalyvavimą LFF ilgalaikės masinio futbolo užimtumo programos SVIS projekte ,,Futboliukas”. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, diplomais, sultimis ir saldžias prizais.

Darželio „Svajonėlė” vaikai pamilo ,,Futboliuką“ ir augs kartu su juo, kad būtų drąsūs, stiprūs ir sveiki.

Lentvario lopšelio-darželio ,,Svajonėlė” pavaduotoja ugdymui Ilona Zagurskienė

2016-03-21

Pagalba vaikams