LENTVARIO LOPŠELIS-DARŽELIS

Muzikinis ugdymas

 

Muzikinio ugdymo užsiėmimai

 
Muzikinio ugdymo užsiėmimai

Ar galėtumėte pasakyti, ką Jums reiškia muzika?
Visą supratimą, patirtį ir smalsumą, į darželį vaikai atsineša iš namų.

Meninio (muzikinio) ugdymo užsiėmimuose, o jie vyksta du kartus per savaitę, Jūsų vaikučiai atranda, prisijaukina ir susidraugauja su muzikos pasauliu. O jis – begalo turtingas ir spalvingas. Juk muzika gali būti ir tyla, juk muzika – atspindi nuotaiką, charakterį ir jausmus…Būtent – jausmus.

Patiems mažiausiems mūsų auklėtiniams- vos dveji metukai. Tokie žmogučiai dar ir kalbėti nemoka, bet jie jau geba mėgdžioti, parodyti nuotaikas ir žinoma – judėti pagal muziką. Bet tam reikia laiko ir kantrybės, kad juos prisijaukinti tokiai veiklai. Dar neseniai, visas jų pasaulis buvote Jūs – mamytės.

Kai pasipila žodžiai, kai Jūsų vaikai paauga ir prasideda kodėlčiaus laikotarpis, štai su tokiais vaikučiais jau mokomės taisyklingai dainuoti, laviname artikuliaciją. Tai daryti padeda visokie juokingi pratimai kvėpavimui, burnytei, liežuviui.. Išmoktas daineles, šokius atliekame darželio renginiuose. Dalyvaujame mieste organizuojamose šventėse.
Muzikinis vaikų ugdymas
Kad matytumėte, kokie skirtingi Jūsų visų vaikai! Jei namuose vaikutis gali valandų valandas šokti prieš veidrodį ar vaidinti estrados žvaigždę, tai dar nereiškia, kad tokiu jis nori būti darželyje.

Vaikui prireikia metų ir daugiau, kad atsistotų ant kojų, trijų- kad su juo galėtų susikalbėti kiti ir viso gyvenimo, kad suprastų savo paskirtį šioje žemėje.

Darželis yra ugdymo įstaiga, todėl mano pareiga – pastebėti ir ugdyti Jūsų vaikučių gebėjimus. Jie, kaip jau minėjau – labai skirtingi, todėl visi vaikai turi džiaugtis tuo, kas jiems geriausiai pavyksta: kas geba dainuoti, kas-labai išraiškingai šoka, kas moka groti metalofonu, o kitas gal greitai įsimena dainos žodžius ir moka klausytis (nes dar žinau, kad jis labai gražiai piešia). Tuomet visi jaučiasi svarbūs ir laimingi.

Užsukite pas mus į svečius padainuoti, pasimokinti ratelių ir gerai praleisti laiką su savo vaikais.


Širdingai,
Meninio ugdymo pedagogė
Kristina Glinevičienė

Pagalba vaikams